سوالات متداول

اتاق تمیز چیست؟

محیطی است که از نظر کنترل شرایط آلودگی ذره ای و میکروبی تعریف شده است. این محیط به نحوی ساخته و مورد استفاده قرار می گیرد که ورود، پیدایش، تکثیر و ماندگاری آلاینده ها را کاهش دهد. سایر پارامترهای مرتبط از جمله دما، رطوبت و فشار نیز در صورت لزوم در محیط مذکور کنترل می شود.

چرا ما به اتاق تمیز نیاز داریم؟

برخی از صنایع ازجمله داروسازی، تجهیزات پزشکی، الکترونیک، ساخت و مونتاژ، نیمه رساناها و بسیاری دیگر از صنایع با فناوری بالا به تکنولوژی اتاق تمیز و کلین روم نیازمند هستند. برای این نوع صنایع، استفاده از محیط تمیز، ایمن و عاری از آلودگی جهت تولید و دستیابی به محصول ایده آل، امری بسیار ضروری است.

ما به چه نوع اتاق تمیزی نیاز داریم؟

عوامل متنوع و زیادی در نوع اتاق تمیز مناسب و در نتیجه، طراحی و ساخت آن تاثیرگذار خواهد بود؛ اما همه آن ها به کاربری فضا، صنعت و الزامات مورد نیاز مجموعه شما بستگی خواهد داشت. در نخستین فرصت، از راه های ارتباطی موجود با کارشناسان پایا ماشین تماس بگیرید تا ضمن بیان گزینه های موجود برای شما و راهکارهای متناسب با نیاز پروژه شما تشریح گردد.

اتاق های تمیز بر چه اساس طبقه بندی می شوند؟

دسته بندی اتاق های تمیز یکی از پیچیده ترین و در عین حال مهمترین بخش های طراحی و ساخت کلین روم شما می باشد. تمامی فضاهای تمیز نیازمند طبقه بندی خاص خود در طرح می باشند، لذا در صورتی که برای نخستین بار اقدام به ساخت اتاق تمیز کرده اید، قطعا با سوالات متعدد در این خصوص مواجه هستید.
مقیاس های مختلفی برای دسته بندی اتاق های تمیز مورد استفاده قرار می گیرد که از آن جمله می توان به استاندارد FS209E، ISO 14644 و یا طبقه بندی بر اساس اصول GMP سازمان بهداشت جهانی WHO یا اتحادیه اروپا اشاره نمود. (لازم به ذکر است استاندارد ISO 14644-1/2 از سال 2001 بطور رسمی جایگزین استاندارد FED-STD-209E گردیده است.)

آدرس دفتر

تهران – شهر زیبا – خیابان احمد کاشانی – خیابان پردیس – ساختمان پردیس – واحد 15

تلفن تماس

40443638-40

ایمیل ما

info@paya-machineco.com

با ما در ارتباط باشید

منتظر شنیدن نظرات و پیشنهادات شما هستیم